26-27 lutego - godz. 20:00
2-3-4 marca - godz. 19:30
5-6 marca - godz. 17:30
94 minuty / USA / komedia, dramat / 2D / napisy / od lat 15
Reżyseria: Gia Coppola („Palo Alto”)
Scenariusz: Gia Coppola („Palo Alto”), Tom Stuart
Obsada: Andrew Garfield („Spiderman: Bez drogi do domu”, „Niesamowity Spider-Man”, „Przełęcz ocalonych”), Maya Hawke („Stranger Things”, „Pewnego razu... w Hollywood”), Jason Schwartzman („Grand Budapest Hotel”, „Fargo”), Nat Wolff („Notatnik śmierci”, „Gwiazd naszych wina”), Johnny Knoxville („Jackass: Bezwstydny dziadek”, „Faceci w czerni II”)
Czy odważysz się wyrzucić swojego smartfona?
Diabelsko zabawna satyra na świat social mediów.
Andrew Garfield w roli maniakalnego influencera w przełamującym wszystkie granice internetowym show. Do czego można się posunąć, by odnieść sukces? Jak uzależnienie od social mediów pozbawia ludzi godności?
Film wyreżyserowany przez Gię Coppolę – wnuczkę słynnego Francisa Forda Coppoli („Czas Apokalipsy”, trylogia „Ojciec Chrzestny”) oraz bratanicę uznanej reżyserki Sofii Coppoli („Między słowami”). W głównej roli wystąpił Andrew Garfield – znany z roli Człowieka-Pająka w takich filmach jak „Niesamowity Spider-Man” czy w ostatnim międzynarodowym hicie kinowym – „Spiderman: Bez drogi do domu”. Na ekranie towarzyszy mu Maya Hawke – gwiazda bijącego rekordy popularności serialu „Stranger Things” oraz ostatniego filmu Quentina Tarantino „Pewnego razu… w Hollywood”, a także Jason Schwartzman, jeden z ulubionych aktorów Wesa Andersona. Światowa premiera „Króla Internetu” odbyła się podczas 77. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.
Frankie pracuje jako barmanka w hollywoodzkim klubie komediowym razem ze swoim najlepszym przyjacielem (niekiedy kochankiem) Jake'em. Patrzy na ludzi w klubie i zastanawia się, co tak naprawdę ceni dzisiejsze społeczeństwo. Kiedy spotyka tajemniczego Linka, zaczyna filmować jego antykomercyjne wypowiedzi i umieszczać w sieci. Frankie, Jake i Link, trójka outsiderów, szybko stają się gwiazdami Internetu. Wtedy rękę po zyski wyciąga menadżer klubu. Czy na antykomercji można zarabiać? Jeśli to robisz, to kim jesteś? Historia o mediach społecznościowych i ich zgubnym wpływie na psychikę człowieka.
Fascynuje mnie, jak ta nowa forma łączności wpływa na promowanie narcyzmu i niepewności. Większość użytkowników mediów społecznościowych fałszywie przedstawia aspekty swojego życia. Te białe kłamstwa powodują masowe poczucie nieadekwatności. „Król Internetu” jest ostrzeżeniem przed nieustannym praniem mózgu – Gia Coppola, reżyserka.